Bir guruh sport fidoyilari ko‘krak nishonlari bilan taqdirlandi

O‘zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligida 1-oktabr—“O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan tadbir bo‘lib o‘tdi.

Unda jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish, aholi, ayniqsa, yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, mamlakatning xalqaro sport maydonlarida munosib ishtirok etishayotgan, jonkuyar hamda ko‘p yillardan buyon samarali mehnat qilayotgan va jamoat ishlarida faol ishtirok etayotgan murabbiylar tantanali taqdirlandi.

Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirining 2019 yil 24 sentabrdagi 1701-sonli buyrug‘i bilan “Jismoniy tarbiya va sport a’lochisi” ko‘krak nishoniga sazovor bo‘lgan 127 nafar murabbiylardan 47 nafari ishtirok etdi. Qolgan mukofotlanuvchilarni taqdirlash marosimlari joylarda davom etmoqda.

“Jismoniy tarbiya va sport a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlanganlar ro‘yxati:

 

  1.  

Abdullayev Amrillo Rashidovich

Samarqand viloyati sportning o‘yin turlari va yyengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabining shashka bo‘yicha treneri

  1.  

Abdurahmanov Ferdeus Ahmetxanovich

O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti gandbol, tennis, badminton nazariyasi va uslubiyati kafedrasi dotsenti

  1.  

Abdurahmanov Xoshimjon Xakimovich

Andijon ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab-internatining yunon-rum kurashi bo‘yicha trener-o‘qituvchisi

  1.  

Ablyazimov Shevket Sadridinovich

Farg‘ona viloyati sportning o‘yin turlari va yyengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabining shashka bo‘yicha treneri

  1.  

Avanesyan Ellita Ivanovna

Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining figurali uchish bo‘limi treneri

  1.  

Amilov Ravshanbek Kabildjanovich

Qarshi ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab-internatining suzish bo‘yicha trener-o‘qituvchisi

  1.  

Andreev Pavel Vladimirovich

Yyengil atletika bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi ko‘pkurash bo‘limi trener-o‘qituvchisi

  1.  

Artiqov Zoxidjon
Sobirovich

O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti katta o‘qituvchisi

  1.  

Askarov Sabirjon Vaisovich

O‘zbekiston Badminton federatsiyasi Xorazm viloyati bo‘limi ijrochi direktori

  1.  

Axmedov Baxodir Normuminovich

Qashqadaryo viloyati G‘uzor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

  1.  

Axmedov Nizomxon Muxametxon o‘g‘li

Namangan viloyati sportning o‘yin turlari va yengil atletika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

  1.  

Achilov Akmal
Asimovich

Toshkent shahar Olmazor tumani 2-bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

  1.  

Abdullayev Abdukayum Abdulxayevich

Chirchiq davlat pedagogika instituti Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim kafedrasi mudiri

  1.  

Babayev Gadir

Abdul-Aliyevich

Toshkent shahar Olmazor tumani 2-bolalar-o‘smirlar sport maktabining universal jang sport turi bo‘yicha treneri

  1.  

Babanazarov Abdig‘ani Norqobilovich

Surxondaryo viloyati sport yakka kurashlari bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

  1.  

Baltabayev Baxtiyor Abdijabbarovich

Toshkent shahar Olmazor tumani 1-bolalar-o‘smirlar sport maktabining katta uslubchi-yo‘riqchisi

  1.  

Bekchanov Baxodir Karimovich

Sport faxriysi, Xorazm viloyati

  1.  

Boboyev Usmonali
Boyevich

Surxondaryo viloyati Sariosiyo tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

  1.  

Boymurodov Sirojiddin Jalilovich

Jizzax viloyati Do‘stlik tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabining kurash bo‘yicha treneri

  1.  

Bo‘riyev Ismatulla Ruziboyevich

Jizzax viloyati Zarbdor tumani jismoniy tarbiya va sport bo‘limi boshlig‘i

  1.  

Vakilov Akbar
Anvarovich

Toshkent shahar Sergeli tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

  1.  

Vlasova Liliya
Vildanovna

Gimnastika bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabi badiiy gimnastika bo‘yicha treneri

  1.  

Volkov Andrey Anatolevich

Buxoro viloyati “Buxoro” professional futbol klubiga qarashli bolalar-o‘smirlar futbol maktabi treneri

  1.  

Giyazov Erkin
Abbasovich

Mehnat faxriysi

  1.  

Gnusenkova Lyubov
Pavlovna

Gimnastika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari bolalar-o‘smirlar sport maktabining uslubchisi, treneri

  1.  

Dastirov Ravshan
Xudayberganovich

Toshkent viloyati Chirchiq shahar jismoniy tarbiya va sport bo‘limi boshlig‘i

  1.  

Dedabayev Akram Gapparovich

Namangan ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab-internati direktori

  1.  

Djumayev Shaxobiddin
Shamsiddinovich

Buxoro viloyati Vobkent tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabining yunon-rum kurashi bo‘yicha treneri

  1.  

Djurayev Xayrullo Urunbayevich

Samarkand shahar gimnastika sport turiga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabining akrobatika bo‘yicha treneri

  1.  

Esbergenov Lepesbay Utebayevich

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Mo‘ynoq tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

  1.  

Ziganshina Janna Akmalevna

Toshkent shahar Chilonzor tumani bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

  1.  

Ibragimova Alfiya
Gilasdinovna

Urganch ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab-internati dzyudo bo‘yicha treneri

  1.  

Ibragimova Dilyara Ravxatovna

Toshkent viloyati suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabining baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha treneri

  1.  

Imomxodjayev Axbor Rustamovich

Mehnat faxriysi

  1.  

Isakdjanov Ma’mur Tursunbayevich

Namangan shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori

  1.  

Istomin Aleksandr Alekseevich

Mehnat faxriysi

  1.  

Kazakov Allayar Radjapovich

Qoraqalpoq davlat universiteti “Jismoniy madaniyat nazariyasi va uslubiyati” kafedrasi dotsenti

  1.  

Karabayev Murodjon
Abduraxmonovich

Xalq ta’limi vazirligi Maktabdan tashqari ta’lim, sport va turizmni tashkil etish boshqarmasi boshlig‘i

  1.  

Karimov Erkin

Mehnat faxriysi

  1.  

Karmeev Artyom
Ravilevich

Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi baydarka va kanoe eshkak eshish bo‘yicha treneri

  1.  

Saytning oxirgi yangilanishi:
23.10.2019 | 16:23

Biz bilan bog'lanish

  • "Ishonch telefoni" raqami:
  • "Yagona telefon" raqami:
  • Ish kunlari (shanba va yakshanbadan tashqari) 9:00 dan 18:00 gacha (tushlik 13:00 dan 14:00 gacha)
  • "Ishonch telefoni" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • "Yagona telefon" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • Yuridik manzil: O‘zbekiston, Toshkent shahar, Abdulla Qodiriy 2-uy
  • E-mail: info@goskomsport.uz
  • Telefon:
  • Faks:
  • Mo'ljal: Oloy bozori
  • Transportlar:
    • Avtobuslar: 85,51
    • Marshrut taksilar: 17, 62, 95, 152, 153, 169