Bir guruh trener-oʻqituvchilarga malaka toifalari berildi

Jismoniy tarbiya va sport vazirligining Sport hakamlari, trener-oʻqituvchilar va yoʻriqchi-uslubchilarga malaka toifalarini berish boʻyicha malaka komissiyasining 2019-yil 31-iyuldagi 6-son bayoniga asosan bir guruh trenerlarga “Oliy toifali trener” malaka toifasi berildi.

 

“Oliy toifali trener” malaka toifasi berilgan trener-oʻqituvchilar ROʻYXATI

 

T/r

F.I.O.

Sport tashkiloti

Sport turi/ Shogirdlarining sportda erishgan natijasi

1.

Qilichev Toʻlqin Maxmurovich

Respublika IOZMI

Boks sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil Osiyo chempionatida 1-oʻrin

2.

Djumabayev Tolib Temirovich

Olmaliq KMK “Matallurg”

sport klubi

Boks sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil yoshlar oʻrtasida jahon chempionatida 3-oʻrin

3.

Mirzadiyarov Rustam Islamovich

Suv sporti turlari boʻyicha ROSMM

Baydarka va kanoeda eshkak eshish sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil Osiyo oʻyinlarida 2-oʻrin

4.

Vlasova Liliya Vildanovna

Gimnastika boʻyicha ROSMM

Badiiy gimnastika sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 1-oʻrin

5.

Kudryasheva Irina Yuryevna

Gimnastika boʻyicha ROSMM

Badiiy gimnastika sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 1-oʻrin

6.

Aslanova Yelena Yuryevna

Samarqand viloyati Gimnastika sport turi boʻyicha IBOʻSM

Badiiy gimnastika sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 1-oʻrin

7.

Sariyev Sharapbay Turgaliyevich

Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Nukus shahri

1-sonli BOʻSM

Belbogʻli kurash sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil oʻsmirlar oʻrtasida jahon chempionatida 2-oʻrin

8.

Sariyev Asыlbek Turgalevich

Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Nukus shahar

1-sonli BOʻSM

Belbogʻli kurash sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil oʻsmirlar oʻrtasida jahon chempionatida 1-oʻrin

9.

Sariyev Kayrat Sharapbayevich

Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Nukus shahar

1-sonli BOʻSM

Belbogʻli kurash sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil oʻsmirlar oʻrtasida jahon chempionatida 3-oʻrin

10.

Badalov Mirmuxsin Miraliyevich

Toshkent shahar

Sport oʻyinlari

va yengil atletika sport turlari boʻyicha IBOʻSM

Gandbol sport turi boʻyicha shogirdlari 2018-yil Osiyo chempionatida 2-oʻrin

11.

Kasimov Xasan Sadullayevich

Buxoro viloyati YASTBIBOʻSM

Dzyudo sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil Paraosiyo oʻyinlarida 3-oʻrin

12.

Farmonov Botir Norovich

Buxoro viloyati YASTBIBOʻSM

Kurash sport turi boʻyicha shogirdi 2017-yil jahon chempionatida 3-oʻrin

13.

Raximov Oʻktam Yuldashevich

Buxoro IOZMI

Kurash sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

14.

Adizov Ramz Qozoqovich

Buxoro viloyati Qorakoʻl tumani BOʻSM

Kurash sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil Osiyo oʻyinlarida 1-oʻrin

15.

Yusupov Suxrob Rustamovich

Oʻzbekiston qoʻl jangi federatsiyasi

Qoʻl jangi sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil jahon chempionatida 3-oʻrin

16.

Kadirov Nabi Nezomovich

Oʻzbekiston qoʻl jangi federatsiyasi

Qoʻl jangi sport turi boʻyicha shogirdlar 2018-yil jahon chempionatida 2-oʻrin, 
2018-yil Osiyo chempionatida 1-oʻrin

17.

Raximov Abdirashid Parmonovich

Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi

Qoʻl jangi sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil jahon chempionatida
1-oʻrin

18.

Shaxnazarov Sharif Xolliyevich

Respublika IOZMI

Ogʻir atletika sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 2-oʻrin

19.

Xusanov Farrux Furqatovich

Chirchiq IOZMI

Ogʻir atletika sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil yoshlar Olimpiya oʻyinlarida 2-oʻrin

20.

Axmedov Umid Xamrakulovich

Samarqand viloyati YASTBIBOʻSM

Sambo sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil jahon chempionatida 2-oʻrin

21.

Rizayev Zafar Shuxratovich

Samarqand viloyati YASTBIBOʻSM

Sambo sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil jahon chempionatida 5-oʻrin

22.

Sergiyenko Anna Vyacheslavovna

Toshkent shahar Gimnastika sport turlari boʻyicha IBOʻSM

Sport akrobatika sport turi boʻyicha shogirdlari 2017-yil Osiyo chepmionatida 2-oʻrin, 2018-yil xalqaro turnirda 1-oʻrin

23.

Allaberdiyev Bekzod Shozodovich

Qarshi IOZMI

Yunon-rum kurashi sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil oʻsmirlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 1-oʻrin

24.

Abdullayev Alisher Abdullayevich

Sirdaryo viloyati Sirdaryo tuman BOʻSM

Universal jang sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil jahon chempionatida 2-oʻrin

25.

Boymirzayev Farrux Farxodovich

Namangan viloyati Pop tuman BOʻSM

Armrestling sport turi boʻyicha shogirdi 2018-yil Osiyo chempionatida 1-oʻrin

26.

Saidova Nargiza Alimdjanovna

Qashqadaryo viloyati Sport oʻyinlari va yengil atletika turlari boʻyicha IBOʻSM

Shaxmat sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

27.

Saidova Nargiza Alimdjanovna

Qashqadaryo viloyati Sport oʻyinlari va yengil atletika turlari boʻyicha IBOʻSM

Shaxmat sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi

28

Artikov Alisher Abdullayevich

Sirdaryo viloyati
Sport oʻyinlari
va yengil atletika sport turlariga IBOʻSM

Shashka sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 1-oʻrin

Saytning oxirgi yangilanishi:
23.10.2019 | 16:23
Onlayn maslahatchi
Mening fikrim

Biz bilan bog'lanish

  • "Ishonch telefoni" raqami:
  • "Yagona telefon" raqami:
  • Ish kunlari (shanba va yakshanbadan tashqari) 9:00 dan 18:00 gacha (tushlik 13:00 dan 14:00 gacha)
  • "Ishonch telefoni" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • "Yagona telefon" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • Yuridik manzil: O‘zbekiston, Toshkent shahar, Abdulla Qodiriy 2-uy
  • E-mail: info@goskomsport.uz
  • Telefon:
  • Faks:
  • Mo'ljal: Oloy bozori
  • Transportlar:
    • Avtobuslar: 85,51
    • Marshrut taksilar: 17, 62, 95, 152, 153, 169